Sprzątając stodołę, natrafił na pocisk artyleryjski
access_time 2023-05-24 15:31:00
Pocisk artyleryjski kalibru 75 mm oraz szczątki drugiego takiego pocisku zostały znalezione przez mieszkańca Podlesia Dębowego (gm. Żabno), który robił porządki w stodole.

Na niebezpieczne wojenne artefakty natknął się mieszkaniec Podlesia Dębowego w gminie Żabno. Mężczyzna, podczas prac porządkowych w stodole natrafił na leżący w stercie złomu przedmiot, który wyglądem przypominał mu bombę. O znalezisku powiadomił tarnowskich policjantów, a ci skierowali na miejsce specjalistów z patrolu minersko-pirotechnicznego. Funkcjonariusze określili przedmiot jako niewybuch pocisku artyleryjskiego kalibru 75 milimetrów. Znaleźli też szczątki drugiego pocisku.

- Pocisk mocno skorodowany leżał na elementach metalowych składowanych w pomieszczeniu przydomowym. Nie było konieczności ewakuacji mieszkańców, a teren do czasu przyjazdu wojskowych zabezpieczali policjanci z komisariatu w Żabnie - przekazał asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Na miejsce wezwano saperów z Rzeszowa, którzy zabezpieczyli niewybuchy i przewieźli je na wojskowy poligon, gdzie zostały zneutralizowane.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821