32-latek złamał zakaz zbliżania się do rodziców, nad którymi się znęcał. Został aresztowany na 3 miesiące
access_time 2023-05-24 11:22:00
Nawet 5 lat może spędzić w więzieniu 32-latek z powiatu dąbrowskiego, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoimi rodzicami. Mężczyzna złamał zakaz zbliżania się do nich i wszczął kolejną awanturę. Został zatrzymany i trafił do aresztu.

Dąbrowscy policjanci interweniowali w sprawie awantury domowej, którą wszczął 32-letni mieszkaniec powiatu. Jak się okazało, mężczyzna przychodząc do domu swoich rodziców naruszył decyzję prokuratury, która w maju zastosowała wobec niego dozór policji połączony z nakazem opuszczenia miejsca zamieszkania, a także z zakazem zbliżania się i kontaktowania z rodziną.

Z ustaleń policji wynika, że dramat w tej rodzinie trwał od stycznia tego roku. 32-latek był agresywny w stosunku do swoich rodziców, znęcał się nad nimi fizycznie i psychicznie.

- Środki zapobiegawcze miały skutecznie zapewnić rodzicom bezpieczeństwo, a także dalszy prawidłowy tok postępowania. Niestety 32-latek w dalszym ciągu nachodził rodziców i wszczynał awantury - mówi st. asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Prokurator nadzorujący dochodzenie w tej sprawie zawnioskował do sądu o surowszy środek zapobiegawczy. Kilka dni temu sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na trzy miesiące. Sprawcy przemocy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

ac / fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821