Pierwsza partia węgla w preferencyjnej cenie dotarła do Tarnowa
access_time 2022-12-05 14:00:00
Do Tarnowa przywieziono pierwszą partię węgla, którą samorząd ma sprzedawać po preferencyjnej cenie w ramach rządowego programu dystrybucji węgla. Mieszkańcy uprawnieni do zakupu, mogą go nabywać od poniedziałku, 5 grudnia. Cena za 1 tonę wynosi 1950 zł.

W poniedziałek 5 grudnia w Tarnowie ruszyła sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie. - Węgiel pojawił się w składzie w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Tarnowie, gdy tylko Polska Grupa Górnicza powiadomiła 2 grudnia o możliwości jego odbioru ze składu spółki w podtarnowskich Koszycach. Pierwsza partia węgla przywieziona do Tarnowa to 155,7 tony. Węgiel pochodzi z polskich kopalń i jak ocenili fachowcy po obejrzeniu pierwszej dostawy, jest dobrej jakości. Podpisana umowa opiewa na dostarczenie miastu przez PGG do końca bieżącego roku 525,5 tony, ale zainteresowanie jest większe, więc planuje się zwiększyć dostawy - przekazał Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa.

Samorząd na rok 2022 zamówił 910 750 kg, a na rok 2023 r. - 634 200 kg. Surowiec jest dystrybuowany wśród zainteresowanych według kolejności zgłoszeń. Jak informuje magistrat, mieszkańcy zostali już poinformowani, że węgiel jest gotowy do odbioru. Węgiel można odebrać osobiście lub skorzystać z oferowanej przez MPGK odpłatnej (50 zł od tony) usługi dostarczenia towaru do miejsca zamieszkania. Większość osób decyduje się na zakup z dostawą do domu.

W Tarnowie do końca zeszłego tygodnia złożono 705 wniosków o preferencyjny zakup węgla, 86 z nich jest w trakcie weryfikacji.

ac / fot. archiwum UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821