Zmiany w strukturach PiS w Tarnowie. Nowa szefowa: "Mamy sporo do przepracowania"
access_time 2022-11-23 11:11:00
Decyzją posłanki Anny Pieczarki, która jest szefową PiS w okręgu nr 35, rozwiązany został cały zarząd partii w Tarnowie. Dotychczasowego pełnomocnika terenowego w mieście, Ryszarda Pagacza pełniącego jednocześnie funkcję wicewojewody małopolskiego, zastąpiła Magdalena Szwajkosz.

- Zmiany organizacyjne mają do siebie to, że pobudzają ludzi do działania, dają nowe pomysły. A przed nowym pełnomocnikiem stawiam duże wyzwanie. Wierzę, że pani Magdalena wzniesie wiele pozytywnej energii - powiedziała Anna Pieczarka.

- To wielka odpowiedzialność. Przed nami wybory parlamentarne, a zaraz po nich samorządowe. W mieście, gdzie PiS wygrywał w wyborach parlamentarnych i do Sejmiku Województwa Małopolskiego, a przegrał do Rady Miejskiej mamy sporo do przepracowania. Przed nami czas, by pokazać mieszkańcom, że mamy pomysł na Tarnów, mamy wizję rozwoju naszego miasta i jesteśmy w stanie ją zrealizować - mówi Magdalena Szwajkosz.

Decyzja Anny Pieczarki wywołała sporo komentarzy, tym bardziej że zbiegła się w czasie z utratą przez PiS władzy na Śląsku. Nie brakuje też opinii, że może mieć związek z wewnętrznymi wojnami frakcyjnymi między zaufanymi ludźmi Terleckiego a zwolennikami Szydło.

- Widzę, że tam w PiS-ie są bardzo duże emocje i ta zmiana wynika chyba właśnie z takich walk frakcyjnych. Oceniam to jako duży poziom złych emocji w tym ugrupowaniu, które na kilka miesięcy przed wyborami, może doprowadzić do jeszcze większych turbulencji. Jednak walka poszczególnych posłów czy frakcji, w trudnym czasie kryzysu gospodarczego, problemów z inflacją czy wojną na Ukrainie, to nie jest dobra rzecz, którą mieszkańcy odbierają, jako coś pozytywnego. Ja też oceniam to bardzo krytycznie - komentował na antenie radia RDN Małopolska poseł Porozumienia Stanisław Bukowiec.

Magdalena Szwajkosz jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości od 2008 roku. Od 2018 roku pełniła funkcję sekretarza tarnowskiego PiS.

ac / fot. PiS

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821