W niedzielę na cmentarzu w Mościcach odbędzie się pochówek dzieci utraconych
access_time 2022-10-05 12:52:00
W najbliższą niedzielę, 9 października, na cmentarzu komunalnym w Tarnowie-Mościcach odbędzie się pochówek dzieci martwo urodzonych, pozostawionych w tarnowskich szpitalach. Ich imiona można zgłaszać organizatorom do czwartku, 6 października.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 15 mszą świętą odprawioną w kościele w Tarnowie-Mościcach w intencji rodziców, którzy stracili dziecko w wyniku choroby, poronienia, aborcji, porodu przedwczesnego lub w inny sposób. Przed jej rozpoczęciem, na specjalnie przygotowanych karteczkach będzie można napisać imiona zmarłych dzieci. Zostaną one złożone na czas mszy przed ołtarzem głównym, a następnie przeniesione do zbiorczej mogiły na cmentarzu.

Dalsza część niedzielnych uroczystości odbędzie się na cmentarzu komunalnym w Tarnowie-Mościcach. Ich uczestnicy przejdą spod kaplicy na Miejsce Pamięci Dzieci Utraconych.

Przed pochówkiem odczytane zostaną imiona dzieci utraconych, udostępnione przez rodziców Fundacji Opes139. Imiona te wpisane zostaną także do Wirtualnej Księgi Pamięci. Można je przesyłać - wraz z datą śmierci i tygodniem ciąży, w którym rodzice doświadczyli straty - do czwartku, 6 października na facebookowy profil Fundacji lub poprzez stronę: https://fundacjaopes139.pl/.

Do udziału w ceremonii zaproszeni zostali przedstawiciele innych związków wyznaniowych działających w Tarnowie. Koszt pochówku pokryty zostanie z budżetu miasta Tarnowa.

ac / fot. Fundacja Opes139

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821