Prawie 4 tys. studentów rozpoczęło nowy rok akademicki w tarnowskiej ANS
access_time 2022-10-04 10:33:00
Około 4 tysięcy studentów, w tym ponad 1,5 tys. na pierwszym roku rozpoczęło w poniedziałek nowy rok akademicki w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Dzień wcześniej, w niedzielę, w bazylice katedralnej odprawiona została uroczysta msza św. w intencji tarnowskiej społeczności akademickiej. Natomiast uroczysta inauguracja odbędzie się 11 października.

- Ten rok będzie historyczny z kilku powodów. Po pierwsze - jubileusz. Trudno w to uwierzyć, ale nasza uczelnia w 2023 roku świętować będzie 25-lecie powstania. Przygotowania trwają, już teraz zapraszam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach, które z tej okazji planujemy zorganizować - zapowiada rektor ANS w Tarnowie, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. uczelni.

- Po drugie - to pierwszy rok akademicki, jaki zaczynamy już jako Akademia Nauk Stosowanych. W 1998 roku powstaliśmy jako Wyższa Szkoła Zawodowa, przez ponad dwie dekady - już jako Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa - ciężką pracą osiągnęliśmy pozycję nie tylko najstarszej, ale także największej i najchętniej wybieranej uczelni tego typu w Polsce. To jednak „tylko” początek, bo nasze plany rozwoju są bardzo ambitne i wiem, że jeszcze nie raz zaskoczymy - dodaje rektor.

W sumie uczelnia oferuje 27 kierunków. Kandydaci na studia najchętniej wybierali: pielęgniarstwo (271), administrację (215), ekonomię (139), filologię angielską (127), informatykę (105), fizjoterapię (85), wychowanie fizyczne (71). Tegoroczne nowości w ofercie edukacyjnej, czyli: prawo wybrało 63 studentów, kosmetologię 55, a pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną 57.

ac / fot. źródło ANS

Jesteś zadowolony z wybranego przez siebie kierunku studiów?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821