W Tarnowie trwa wypłacanie dodatków węglowych. Ile gospodarstw go otrzymało?
access_time 2022-10-03 12:45:00
W Tarnowie trwa wypłacanie dodatków węglowych. Jak informuje magistrat, Centrum Usług Społecznych właśnie przelało pieniądze kolejnym 600 gospodarstwom domowym. W sumie dofinansowanie otrzymało już 1300 gospodarstw.

W Tarnowie rozpoczęto wypłacać dodatki węglowe w piątek, 23 września, tuż po tym, jak radni przegłosowali uchwałę wprowadzającą zmianę w budżecie miasta, pozwalającą na uruchomienie wypłat świadczeń. Pierwsze wypłaty objęły 700 gospodarstw domowych, które złożyły wnioski w pierwszym terminie i nie budziły one zastrzeżeń urzędników. Na początku października pieniądze trafiły do kolejnych 600 gospodarstw domowych, co oznacza, że łącznie dodatki otrzymało już 1300 gospodarstw. Do tej pory tarnowianie złożyli 2950 wniosków.

Przypomnijmy, jednorazowy dodatek węglowy w wysokości 3 tys. zł. przysługuje gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe - zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85 proc. węgla kamiennego. Nie obowiązuje przy tym kryterium dochodowe. Warunkiem otrzymania świadczenia jest natomiast wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Wnioski o dodatek można składać do 30 listopada.

ac / fot. Pixabay

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821