Zakończyła się rozbudowa drogi powiatowej Ładna - Karwodrza
access_time 2022-10-03 10:36:00
Zakończyła się trwająca pięć lat rozbudowa 13-kilometrowej drogi powiatowej z Ładnej do Karwodrzy. Inwestycja pochłonęła 31,5 miliona złotych, z czego ponad połowa to środki unijne. Symboliczne otwarcie jezdni odbyło się w piątek. Poza władzami powiatu, wzięli w nim udział: poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, senator Kazimierz Wiatr i szef gabinetu politycznego ministra infrastruktury Tomasz Tomala.

Firma Eurovia zakończyła przebudowę drogi nr 1376K w miejscowościach Ładna, Skrzyszów, Łękawica, Trzemesna i Karwodrza. Zmodernizowano odcinek o długości prawie 13 km. Trasa zyskała nową nawierzchnię, wybudowano też rondo w Skrzyszowie, powstały ciągi dla pieszych i przebudowano dwa mosty - w Łękawicy i Skrzyszowie.

- Inwestycja realizowana była na zasadzie „zaprojektuj i wybuduj”, co nie było łatwym zadaniem. Ta droga była technicznie trudna do wykonania, gdyż jest to jeden z najbardziej pagórkowatych terenów w powiecie. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tej inwestycji, w tym pomogli nam w pozyskaniu środków zewnętrznych - mówił starosta Roman Łucarz.

Koszt inwestycji wyniósł 31,5 mln zł z czego przeszło 17,5 mln zł to przekazane przez województwo małopolskie dofinansowanie ze środków unijnych. Za wykupy gruntów na poszerzenie drogi starostwo zapłaciło 3,15 mln zł. Gmina Skrzyszów dołożyła 2 mln zł, a gmina Tuchów - 1 mln zł.

ac / fot. P. Topolski, archiwum starostwa powiatowego

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821