Finał 28. edycji Pucharu Tarnowa MTB
access_time 2022-10-02 23:05:00
Za nami trzecia eliminacja, a tym samym wielki finał 28 Pucharu Tarnowa MTB - najstarszego cyklu zawodów w kolarstwie górskim w kraju. Tegoroczny finał odbył się w niedzielę, 2 października, na terenie Parku Biegowego „Marcinka". Zmagania finałowe poprzedziły wyścigi eliminacyjne, które odbyły się 12 czerwca i 31 lipca.

Ponad stu amatorów kolarstwa stawiło się w niedzielne przedpołudnie na starcie wyścigu finałowego. Zawodnicy rywalizowali w dwudziestu jeden kategoriach wiekowych na różnych dystansach. Szczegółowe wyniki są dostępne na stronie Stowarzyszenia Sportowego Sokół Tarnów.

Podczas tegorocznego finału kolarze po raz pierwszy walczyli o Koronę Króla Węgier Jana Zapolyi. W ten oryginalny sposób organizatorzy nawiązali do ważnych kart z dziejów grodu, gdy to od kwietnia do września 1528 r. na zamku w Tarnowie rezydował ówczesny król Węgier, a oczy całej Europy skierowane były na Górę św. Marcina i niezwykłego gościa bawiącego u hetmana Jana Tarnowskiego.

Gościem specjalnym finału był utytułowany kolarz zawodowy, zawodnik JBG2 CryoSpace – Paweł Bernas. To wielokrotny reprezentant Polski oraz medalista Mistrzostw Polski  na szosie, kolarz, który w bieżącym roku został pierwszym Mistrzem Polski w kolarstwie gravelowym. Zawodnik ma szczególny związek z Tarnowem, gdyż w 2011 roku wygrał 28. Edycję Karpackiego Wyścigu Kurierów.

Partnerem strategicznym 28 edycji Pucharu Tarnowa MTB jest Gmina Miasta Tarnowa, a po raz pierwszy cykl ten wsparł Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka w Warszawie.

T. Schenk

Czy masz rower górski?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821