Pomysł na weekend
access_time 2022-09-23 09:55:00
Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

Piątek:

 • Warsztaty fotografii otworkowej w TCK. Trzydniowe warsztaty (23-25.09) przeznaczone są dla osób mających ukończone 16 lat. Zajęcia podzielone zostały na dwie części: teoretyczną i praktyczną. W ich trakcie będzie można poznać m.in. tajniki powstawania obrazu i jego zapisu na papierze fotograficznym; finiszem będzie natomiast wystawa prac, które powstały podczas warsztatów. Zajęcia prowadzone są przez Barbarę Motuk. TCK, godz. 17.30-20.30. Zapisy w Biurze Obsługi TCK. Są jeszcze wolne miejsca.
 • Grupa MoCarta wśród Gwiazd czyli historia muzyki wg Grupy MoCarta. Centrum Sztuki Mościce, godz. 19. Bilety: 70 zł, 90 zł, 100 zł.

Sobota:

 • Dzień Miejskiego Ogrodnika. Miłośnicy roślinności będą mieć okazję podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. W trakcie wydarzenia rozdawane będą zioła, a na najmłodszych czekać będą konkursy z nagrodami. Impreza rozpocznie się o godzinie 10 w budynku "G" Akademii Nauk Stosowanych. Wydarzenie towarzyszy inicjatywie prozdrowotnej: "Seniorzy seniorom 4 pory roku", które rozpocznie się godzinę później w budynku D. Wstęp wolny.
 • "Seniorzy seniorom 4 pory roku". Starsi mieszkańcy Tarnowa będą zachęcać wszystkich do wspólnego tańca. Głównym założeniem wydarzenia jest zebranie jak największej liczby ludzi, którzy wspólnie zatańczą „DiabeDance”. Jest to taniec zawierający proste ruchy i kroki, które mogą wykonać osoby w różnym wieku oraz o zróżnicowanej sprawności ruchowej. Jego ideą jest zabawa, spontaniczność działania oraz jednoczenie się pokoleń. W planach jest także edukacja diabetologiczna. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11 w budynku D Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Wstęp wolny.
 • Piknik rodzinny Dzień Babiego Lata. W programie wielkie ognisko, darmowe kiełbaski, wspólne śpiewanie i atrakcje dla najmłodszych. Tereny za parkiem strzeleckim od ul. Romanowicza, godz. 14-18. Wstęp wolny.
 • Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach zaprasza na otwarcie jesiennego sezonu. Wraz z nastaniem jesieni dla gości przygotowano specjalną ofertę pod hasłem "Ogród bez tajemnic. Harmonia barw", czyli wyjątkowy spacer po arboretum wraz z ogrodnikiem Stanisławem Dudkiem - wieloletnim opiekunem lusławickiego parku Krzysztofa Pendereckiego. Podczas pierwszego tej jesieni spaceru publiczność dowie się m.in. o czym wybitny kompozytor myślał sadząc drzewa i dlaczego tak szczególnym akordem lusławickiej symfonii dendrologicznej są klony. Początek godz. 15. Bilety od 15 zł.
 • Mecz ligowy MKS Tarnovia 1909 vs KS Sokół Słopnice, stadion przy ul. Bandrowskiego, godz. 16.30. Wstęp wolny.
 • W Teatrze Solskiego rozpoczyna się XXVI Festiwal Komedii Talia. Wydarzenie zainauguruje spektakl konkursowy Teatru im. Ludwika Solskiego „Zimowy pogrzeb” Hanocha Levina w reż. Filipa Kowalczyka. Sztuka zostanie pokazana dwukrotnie - o godz. 17 i 20. Cena biletu" 45 zł. Podczas trwania festiwalu, w foyer teatru będzie można zobaczyć także prace autorstwa znanego rysownika i satyryka, Andrzeja Mleczki.

Niedziela:

 • Targ Regionalny - "Małopolska tradycja na widelcu". Tym razem będzie okazja do poznania smaku prołzioków. W programie znalazł się też m.in. występ Zespołu Pieśni i Tańca „Swojacy” (w godzinach od 10 do 13). Będzie także można spróbować tradycyjnych potraw przygotowanych przez KGW JONINY oraz spotkać się ze specjalistami od kuchni regionalnej. Dla dzieci przygotowana zostanie specjalna strefa z licznymi atrakcjami. Centrum Obrotu Rolno-Spożywczego przy Giełdowej 15, godz. 9-16. Wstęp wolny.
 • Zakończenie sezonu motocyklowego, plac starej „Kapłanówki” przy Al. Matki Bożej Fatimskiej. Tradycyjnie impreza rozpocznie się mszą świętą (godz. 11), następnie motocykliści wyjadą na paradę ulicami Tarnowa (godz. 12).
 • Targi ślubne w Dworze Modrzewiowym przy Hotelu Cristal Park w Mościcach, godz. 11-17. Wstęp wolny.
 • Spacer po Grabówce. Trasa będzie prowadziła ulicą Starodąbrowską aż do cmentarza żydowskiego, stamtąd przejściem uczestnicy skierują się na ulicę Bitwy pod Cedynią, a potem na Widok. Minąwszy Polną, Krupniczą i Ochronek zatrzymają się przy Garbarskiej. Przewodnikiem będzie Barbara Poręba. Zbiórka przed II LO, nieopodal ronda Hetmana Jana Tarnowskiego o godz. 15.30.
 • Spektakl „Kantata na cztery skrzydła" Roberta Bruttera, w reż. Ireneusza Pastuszaka. Restauracja Pod Arkadami przy ul. Wekslarskiej w Tarnowie, godz. 18.30. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie teatru, przy Mickiewicza 4.

ac / fot. penderecki-center.pl

Która impreza zapowiada się najciekawiej?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821