W Żabnie robotnicy odkopali pocisk artyleryjski z zapalnikiem
access_time 2022-05-12 11:03:00
Podczas prac przy budowie ulicy w Żabnie, robotnicy wykopali pochodzący z czasów wojennych pocisk artyleryjski. Policja apeluje o rozsądek w postępowaniu niewybuchami.

Na pocisk artyleryjski z zapalnikiem kalibru 75 milimetrów, pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej, natknęli się robotnicy pracujący przy budowie ulicy i chodnika w Żabnie. O znalezisku powiadomiono dyżurnego tarnowskiej policji.

- We wskazane miejsce został skierowany patrol minersko-pirotechniczny z tarnowskiej komendy, który określił niebezpieczne znalezisko jako niewybuch z czasów wojennych. Z uwagi na znaczną odległość od najbliższych zabudowań, nie podejmowano decyzji o ewakuacji - przekazał asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji. We wtorek przed południem saperzy z Rzeszowa wywieźli niewybuch na poligon, gdzie został zneutralizowany.

Policja przypomina, że tego typu znaleziska, pomimo upływu lat, wciąż mogą być bardzo niebezpieczne i w przypadku ich odnalezienia, należy zachować szczególną ostrożność. Niewybuchów i niewypałów nie można odkopywać, przenosić ani dotykać. Należy jak najszybciej powiadomić policję, a do czasu przyjazdu funkcjonariuszy, oznaczyć miejsce tak, by uniemożliwić dostęp do niego osobom postronnym.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821