Pijany Mołdawianin włamał się do samochodu w centrum Tarnowa. Został złapany na gorącym uczynku
access_time 2021-12-08 10:05:00
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu obywatelowi Mołdawii, który postanowił włamać się do dwóch samochodów zaparkowanych w centrum Tarnowa. Za drugim razem mu się udało, ale narobił przy tym takiego hałasu, że zaalarmował mieszkańców.

Do zdarzenia doszło pod koniec listopada przy ul. Kopernika w Tarnowie. Pracujący w naszym kraju 25-letni obywatel Mołdawii, usiłował się włamać do dwóch zaparkowanych w okolicach amfiteatru samochodów. Mężczyzna najpierw wziął sobie na cel toyotę. Próbował wybić jedną z szyb, ale ponieważ mu się to nie udało, zainteresował się zaparkowanym obok fiatem ducato.

- Tym razem poszło po jego myśli. Kiedy szyba rozsypała się w drobny mak, wszedł do środka, wyciągnął okablowanie i próbował odpalić samochód. Hałas jaki wywołał zwrócił uwagę okolicznych mieszkańców, którzy widząc co się dzieje zareagowali na próbę kradzieży i uniemożliwili mężczyźnie wydostanie się z samochodu. Powiadomili także policjantów, którzy po dotarciu na miejsce zatrzymali niedoszłego włamywacza - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy. 25-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem do samochodów, za co grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

ac / fot. Pixabay

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821