MKS Tarnovia wycofuje się z ekstraligi kobiet. Jest oświadczenie
access_time 2021-12-08 08:33:00
MKS Tarnovia wycofuje się z ekstraligi piłkarek nożnych. Klub ogłosił to w oficjalnym oświadczeniu na swojej stronie internetowej. Powodem decyzji jest brak środków finansowych.

Piłkarki Tarnovii zapewniły sobie awans do ekstraligi w maju tego roku na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu, wygrywając na wyjeździe 3-1 (2-0) ze Stomilankami Olsztyn. Dla piłkarskiego Tarnowa był to powrót do elity po 72 latach (w 1948 r. w najwyższej klasie rozgrywkowej grali piłkarze Tarnovii). Niestety w rewanżowej rundzie ekstraligi nie zobaczymy już "biało-czerwonych" piłkarek. Zarząd klubu postanowił wycofać drużynę z rozgrywek, a jako powód rezygnacji podał trudną sytuację finansową. Teraz zamierza skupić się na szkoleniu młodzieży. Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia.

Miejski Klub Sportowy Tarnovia działający już ponad 100 lat, miał w swojej historii okresy triumfu, jak też i chwile słabsze. Triumfy wynikały z ciężkiej pracy i zaangażowania zawodników, trenerów i działaczy wspieranych przez zawsze wiernych kibiców.

Kilkanaście lat temu z powodów finansowych Klub zrezygnował z utrzymania drużyny w IV Lidze rozgrywkowej piłki nożnej i skoncentrował się na szkoleniu dzieci i młodzieży. Z perspektywy czasu okazało się, że ta decyzja była słuszna, a jej odzwierciedleniem są kariery Mateusza Klicha, czy też Bartka Kapustki.

Sukcesy na tym polu, które również wzmacniały finansowo klub, sprawiły, iż raz jeszcze podjęliśmy próbę zaistnienia na arenie ogólnopolskiej. Tym razem była to drużyna kobiecej piłki nożnej, która dzięki pracy zawodniczek, trenerów, działaczy i sponsorów osiągnęła niewątpliwie sukces awansując do Ekstraligi.

Jednakże proza życia codziennego zweryfikowała plany, jakie miał klub. Rosnące koszty funkcjonowania oraz brak osiągnięcia zakładanych wyników sportowych postawił Klub w trudnej sytuacji finansowej. Władze Klubu i jego działacze wielokrotnie podejmowali liczne starania mające na celu utrzymanie drużyny ekstraligowej. Jednakże pogarszająca się sytuacja finansowa Klubu, który wyczerpał już swoje rezerwy i niesatysfakcjonujące wyniki sportowe oraz, co nie mniej ważne, brak zrozumienia i chęci współpracy ze strony samej drużyny, zmusiła nas do podjęcia trudnej decyzji o wycofaniu drużyny kobiecej z Ekstraligi.

Decyzja ta nie jest podjęta pochopnie, poprzedzona została gruntowną analizą sytuacji i perspektywą jej rozwoju. Ma ona na celu utrzymanie działalności Klubu, który ponownie zamierza skupić swoją działalność na szkoleniu dzieci i młodzieży.
W tym miejscu pragniemy gorąco podziękować sponsorom: firmie POLMARK, SAVIDA, STEINHOF, MAT-MAT, TOPICAR, UNIT37, ŚWIT, CENTER-MED, MĄDEL, oraz Miastu i Gminie Tarnów. Dzięki Wam udało się nam zajść tak daleko.

Zwracamy się jednocześnie do kibiców i sympatyków MKS Tarnovia, aby w swoich wypowiedziach kierowali się przede wszystkim zdroworozsądkową oceną całości sytuacji. Apelujemy do dotychczasowych sponsorów, którym leży na sercu dobro sportu, o życzliwość i wspieranie drużyn dziecięcych i młodzieżowych piłki nożnej prowadzonych przez nasz Klub.
Działajmy nadal dla dobra MKS Tarnovia !!!

Prezes Zarządu MKS TARNOVIA
Magdalena Pasek

Tarnów, dnia 7 grudnia 2021 roku

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821