Tarnowski MORD szykuje się do wymiany samochodów
access_time 2021-12-07 11:55:00
W przyszłym roku Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie zamierza wymienić wszystkie auta, w których odbywają się egzaminy na kategorię B. Na emeryturę przejdzie również wysłużony motocykl Kawasaki ER-6N.

Obecnie w Tarnowie egzaminy na prawo jazdy kategorii B przeprowadzane są na 13 samochodach marki Skoda. Auta zostały zakupione w 2017 roku i mają przejechane po około 50 tysięcy kilometrów. Po pięciu latach użytkowania wszystkie zostaną wymienione na nowe. Dodatkowo ośrodek zamierza dokupić jeszcze dwa pojazdy, by skrócić czas oczekiwania na egzamin.

- Mówimy o planach. Sytuacja na rynku motoryzacyjnym jest trudna, bierzemy więc pod uwagę, że nie będzie łatwo ich zrealizować - zaznacza Paweł Gurgul, dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie.

- Chcemy, by zdający odbywając sprawdzian, mogli korzystać z nowych samochodów. To znacznie poprawi komfort podczas egzaminów - dodaje.

Zakupione pięć lat temu skody zostaną sprzedane. Na razie nie wiadomo jakie modele samochodów je zastąpią. Wszystko zależy od przetargu, który ma zostać ogłoszony na początku nowego roku. Dyrekcja ośrodka chce, by nowe auta mogły być używane od września 2022 r.

ac / fot. MORD

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821