Rusza sezon łyżwiarski. Od wtorku otwarte lodowisko przy ul. Wojska Polskiego
access_time 2021-12-06 13:04:00
Od wtorku, 7 grudnia, będzie można korzystać z lodowiska przy ulicy Wojska Polskiego w Tarnowie. Ślizgawka miała zostać oddana do użytku już w mikołajkowy poniedziałek, ale plany pokrzyżowała pogoda - dodatnie temperatury uniemożliwiły odpowiednie zmrożenie tafli.

Lodowisko będzie czynne w godz. od 10 do 21. Zgodnie z wytycznymi, jednocześnie będzie mogło na nim przebywać 80 osób (do limitów nie włącza się osób zaszczepionych, które okażą tzw. paszport covidowy). W przestrzeniach poza taflą lodowiska, a więc przy kasie, w wypożyczalni łyżew, czy w trakcie oczekiwania na wejście, będzie obowiązywać zasłanianie ust i nosa, natomiast na lodzie można już jeździć bez maseczki.

Niestety w tym sezonie ślizganie będzie droższe. Cena normalnego biletu wzrośnie z 8 do 10 zł, a ulgowego z 5,50 do 7 zł. Posiadacze Tarnowskiej Karty Premium zapłacą kolejno 8 i 6 zł. Ci, którzy nie posiadają własnych łyżew, mogą je wypożyczyć za 6 zł na godzinę. Jak informują władze Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, powodem podwyżek jest wzrost cen energii, a co za tym idzie, koszt utrzymania lodowiska.

Po rocznej przerwie uruchomione zostanie również mobilne lodowisko w Mościcach. Tam jednak ślizgawka ruszy w nieco późniejszym terminie, najprawdopodobniej na tydzień przed świętami.

ac / fot. archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821