Świąteczna iluminacja Tarnowa rozbłysła już w pełnej krasie
access_time 2021-12-06 00:03:00
W Tarnowie odpalono świąteczne dekoracje. Choinki, ozdoby, girlandy i kurtyny rozświetliły głównie centrum miasta, ale nie zabrakło ich też na rondach, osiedlach i w parku Strzeleckim.

W Tarnowie można już poczuć klimat Bożego Narodzenia. Montaż świątecznych dekoracji trwał od 2 grudnia, a w weekend rozbłysły już w pełnej krasie. Tradycyjnie już, na placu Kazimierza pojawiła się kilkumetrowa choinka, obok której stanęła trójwymiarowa kartka świąteczna i tron Świętego Mikołaja. Ozdobiony został także plac Sobieskiego i skwer ojca Kokocińskiego. Z kolei na rynku pojawiły się m.in. żywe choinki, które przedszkolaki udekorują ozdobami oraz specjalne projektory 3D.

Zwyczajowo udekorowane zostały największe ulice w mieście - Krakowska (most na rzece Biała), Słoneczna, Mickiewicza, al. Solidarności, Starodąbrowska, Nowodąbrowska, Wałowa, Kwiatkowskiego, początek ul. Orkana, ul. Narutowicza, ul. Konarskiego (przy Wątoku), Marii Dąbrowskiej. Dekoracje pojawiły się też na moście Pileckiego, w parku na os. Zielonym, parku Kwiatkowskiego, na placu Drzewnym przy pomniku Witosa, na osiedlu Koszyckim oraz na osiedlu Jasna – w parku Brauna. Ozdób nie zabrakło też w parku Strzeleckim - tegoroczną nowością jest świąteczne oświetlenie w ogrodzie sensorycznym.

W ozdabianiu miasta pomogło kilka tarnowskich spółek: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Tarnowskie Wodociągi, Miejski Zarząd Budynków, Tarnowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne oraz Zarząd Dróg i Komunikacji. Ozdoby sponsorowane przez spółki zostały zamontowane m.in. na tarnowskich rondach, np. przy wjeździe na autostradę przy węźle Tarnów-Centrum.

Koszt wyposażenia świątecznych ozdób to około 60 tys. złotych. Błyskotki będzie można podziwiać do końca stycznia 2022 r.

W tym roku odbędzie się także kolejna edycja konkursu „Tarnów Pełen Blasku”, w którym nagrodzone zostaną najpiękniej udekorowane świątecznie domy, balkony, sklepy, firmy, szkoły, przedszkola i żłobki.

ac / fot. M. Niemczura

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821