Nietypowe znalezisko w centrum Tarnowa. Robotnik natrafił na radziecki karabin przeciwpancerny
access_time 2021-12-02 11:34:00
Podczas prac budowlanych na jednej z posesji w centrum miasta, koparka odsłoniła ukryty pod cienką warstwą ziemi radziecki karabin przeciwpancerny.

W czasie przygotowywania terenu pod budowę domu, operator koparki natrafił na metalowy przedmiot, przypominający kształtem karabin. Wezwani na miejsce przez właściciela posesji policjanci z Zespołu Minersko-Pirotechnicznego tarnowskiej komendy ocenili, że to radziecki karabin przeciwpancerny PTRD. Broń została zabezpieczona przez policyjnych techników.

- W Komisariacie Policji Tarnów-Zachód zostanie wszczęte postępowanie, nad którym nadzór będzie sprawowała tarnowska prokuratura. Po zakończeniu czynności będzie podjęta decyzja odnoście przekazania znaleziska do muzeum lub jego utylizacji - informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji. Jak dodaje, o tego typu znaleziskach należy każdorazowo informować policjantów, którzy sprawdzają, czy nie doszło do naruszenia artykułu 263 kodeksu karnego, czyli przestępstwa nielegalnego posiadania broni.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821