Oszukiwała seniorów metodą "na policjanta". Zatrzymali ją prawdziwi funkcjonariusze
access_time 2021-11-30 10:32:00
Tarnowska policja zatrzymała 19-letnią mieszkankę Dolnego Śląska, podejrzaną o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która oszukiwała seniorów metodą "na policjanta". Nastolatka najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Na początku listopada tego roku dwie tarnowskie seniorki padły ofiarą oszustwa "na policjanta CBŚP". Obie uwierzyły, że biorą udział w policyjnej akcji, mającej na celu ochronę ich oszczędności i przekazały przestępcom łącznie ponad 50 tys. zł. Żmudna praca śledczych pozwoliła na wytypowanie osoby mogącej mieć związek z tymi oszustwami. Okazała się nią 19-letnia mieszkanka Dolnego Śląska. Kobieta została zatrzymana w miejscu swojego zamieszkania, a następnie przewieziona do tarnowskiej komendy.

- Prowadzone przez "kryminalnych" działania i analiza zebranych materiałów, pozwoliły na ustalenie schematu przestępstwa. Zatrzymana 19-latka, współpracując z innymi osobami, udawała się w rejon, gdzie były wykonywane połączenia telefoniczne po to, by niemalże natychmiast być w miejscu, gdzie zostaną wyrzucone lub odłożone pakunki z pozostawioną gotówką. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dwóch zarzutów oszustwa polegającego na odebraniu ponad 50 tysięcy złotych przekazanych przez pokrzywdzonych z Tarnowa - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Decyzją sądu 19-latka została aresztowana na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy. - Policjanci w dalszym ciągu wykonują sprawdzenia i poszukują osób, które mogły zostać oszukane przez zatrzymaną - dodaje rzecznik.

ac / fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821