W parku Piaskówka stanie nowoczesna toaleta za około 300 tys. zł
access_time 2021-10-06 11:47:00
Z inicjatywy rady osiedla, w parku Piaskówka pojawi się zautomatyzowana, samoczyszcząca się toaleta - podobna do tej, która znajduje się przy ulicy Brodzińskiego. Szalet zostanie zakupiony i zamontowany najprawdopodobniej jeszcze w tym roku, a za realizację zadania odpowiada Wydział Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miasta Tarnowa.

Toaleta wyposażona będzie w funkcję samoczyszczącą, rola człowieka będzie się więc ograniczać głównie do uzupełniania zapasów środków czystości. Szalet będzie podzielony na trzy części (damską, męską oraz dla osób niepełnosprawnych) i ma być dostępny za symboliczną złotówkę. Otoczenie kontenera zostanie wyłożone kostką brukową, do toalety musi być też podłączona woda, kanalizacja i elektryczność. Łączny koszt inwestycji szacowany jest na ok. 250 - 300 tys. zł.

- Musimy jeszcze rozpisać przetarg i otrzymać wszystkie pozwolenia. W tym momencie opracowujemy dokumentację. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, toaleta stanie jeszcze w tym roku. Jeśli nie, to najpóźniej na wiosnę 2022 - informuje Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej UMT.

Toaleta ma stanąć w północno-zachodniej części parku, w pobliżu stawu.

ac / fot. P. Topolski

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821