Kolejne wyroki dożywocia dla członków gangu zabójców kantorowców
access_time 2021-09-21 13:10:00
Sąd Okręgowy w Tarnowie skazał na dożywocie dwóch członków "gangu zabójców kantorowców". Sprawa dotyczy brutalnych zabójstw sprzed kilkunastu lat. Jeden ze skazanych, Tadeusz G., zwany przez współwięźniów "Kiler", odsiaduje już dwa wyroki dożywocia za wcześniejsze morderstwa.

W poniedziałek przed Sądem Okręgowym w Tarnowie zakończył się trwający kilka lat proces tzw. "gangu zabójców kantorowców". Grupa działała na terenie Małopolski i Podparpacia, a jej członków cechowała wyjątkowa bezwzględność i brutalność - najpierw strzelali, a dopiero potem sprawdzali, czy ofiary mają przy sobie pieniądze. Przed 14 laty z ich rąk zginął m.in. ojciec właścicielki jednego z tarnowskich kantorów.

Proces, który rozpoczął się przed tarnowskim sądem w 2018 r. dotyczył pięciu zabójstw z lat 2006-2007. Miały one miejsce w Ostrowie, Przeworsku i Tarnowie. Na ławie oskarżonych zasiadło w sumie 14 osób, wśród nich 61-letni przywódca grupy Tadeusz G., oraz jeden z egzekutorów gangu 43-letni Wojciech W., zwany "Młodym". Oboje to mieszkańcy jednej z podkieleckich wsi. Według ustaleń prokuratury, a później sądu, to właśnie Wojciech W. w styczniu 2007 roku w pobliżu ul. Bitwy pod Studziankami z zimną krwią zastrzelił 57-letniego tarnowianina.

Dodajmy, że dla Tadeusza G. jest to już trzeci wyrok dożywotniego pozbawienia wolności. Wcześniej za morderstwa właścicieli kantorów został prawomocnie skazany na dożywocie w 2016 r. i 2021 r.  

ac / fot. archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821