Natalia Kałucka mistrzynią świata we wspinaczce na czas
access_time 2021-09-17 08:45:00
Natalia Kałucka wywalczyła złoty medal mistrzostw świata we wspinaczce sportowej na czas w Moskwie. W półfinale 19-latka pokonała rekordzistkę świata Aleksandrę Mirosław.

Natalia Kałucka prezentowała świetny poziom przez całe mistrzostwa. W eliminacjach zdobyła czwarte miejsce – 7.42 s. Później, w 1/8 finału pokonała swoją siostrę bliźniaczkę, Aleksandrę (czasy odpowiednio 7.44 s oraz 7.87 s). W ćwierćfinale wyprzedziła Elizavetę Ivanovą, uzyskując rekord życiowy – 7.15 s. W półfinale z czasem 7.07 pokonała dwukrotną mistrzynię świata i aktualną rekordzistkę świata, Aleksandrę Mirosław, która odpadła od ściany. W finale zdecydowanie wygrała z Iulią Kapliną (7.18 s), zdobywając mistrzostwo świata.

W finałowej szesnastce znalazły się także Aleksandra Kałucka, która zakończyła rywalizację na dziesiątym miejscu i Anna Brożek - sklasyfikowana na ósmej pozycji.

Z kolei w rywalizacji mężczyzn, Marcin Dzieński, również zawodnik AZS PWSZ, zajął dziesiąte miejsce. W pierwszej rundzie fazy pucharowej przegrał z Kazachem, Rishatem Khaibullinem.