Ukradł kilka butelek alkoholu i zaatakował pracownice sklepu
access_time 2021-08-31 11:33:00
W jednym ze szczucińskich marketów doszło do zuchwałej kradzieży rozbójniczej. 38-letni mężczyzna najpierw zabrał alkohol o łącznej wartości 500 zł, a następnie zaatakował pracownice sklepu, próbujące udaremnić mu kradzież.

Policjanci ze Szczucina interweniowali w związku z kradzieżą rozbójniczą, do jakiej doszło w piątek około godz. 14 w jednym z supermarketów na terenie miasteczka. Z ustaleń mundurowych wynika, że przestępca wszedł na teren sklepu i do papierowej torby spakował 10 butelek alkoholu, po czym próbował wyjść, nie płacąc za towar. Sytuację zaobserwowały pracownice sklepu, które próbowały zatrzymać złodzieja, ten jednak odepchnął jedną z nich, a następnie zaczął uciekać. - Był na tyle zdeterminowany, że pomimo świadomości powiadomienia służb o zdarzeniu, zawrócił i ponownie zaczął się szarpać z kobietami by odzyskać łup. Po zdobyciu trzech butelek alkoholu uciekł, a w pogoń za nim ruszyła jedna z pracownic - relacjonuje asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy dąbrowskiej policji. Policjanci zatrzymali sprawcę w rejonie ul. Akacjowej. - Tam znajdowała się pracownica sklepu, która wybiegła za złodziejem i wskazała kierunek jego ucieczki. W pościgu pieszym mundurowi zatrzymali sprawcę kradzieży. Mężczyzna posiadał przy sobie trzy butelki alkoholu, które wcześniej ukradł - dodaje rzecznik.

Sprawcą okazał się 38-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego. Mężczyzna został zatrzymany, a już następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. 38-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze. - Prokuratura w związku z dobrowolnym poddaniem się karze przez podejrzanego, skierowała wniosek do sądu o wymierzenie kary w postaci 3 miesięcy pozbawienia wolności i 1 roku ograniczenia wolności, polegające na wykonywaniu nieodpłatnej pracy na cele społeczne, kary grzywny oraz obowiązku naprawienia szkody na rzecz właściciela sklepu - przekazała asp. Fiszbain.

Dodajmy, że kodeks karny za popełnienie przestępstwa kradzieży rozbójniczej przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

ac / fot. Pixabay

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821