Tarnowskie siatkarki przegrały po tie-break'u
access_time 2021-04-02 22:28:00
W zaległym spotkaniu dwudziestej pierwszej kolejki rozgrywek o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet, zawodniczki Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów podejmowały w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zajmujące drugie miejsce w ligowej tabeli siatkarki SMS PZPS Szczyrk. W pierwszej rundzie tarnowianki uległy zawodniczkom ze Szczyrku 1:3.

Pierwszy set piątkowego meczu należał do młodych siatkarek gości, które kontrolowały przebieg gry i wygrały go 20:25. W kolejnych dwóch setach skuteczniejsze okazały się gospodynie. Przy dobrym przyjęciu, skutecznym bloku i ataku pewnie pokonały podopieczne Wiesława Popika 25:20 i 25:22 i objęły prowadzenie w tym spotkaniu 2:1. Początek czwartej części to okres bardzo wyrównanej gry. Żadnej z drużyn nie udało się zbudować wyraźnej przewagi. W połowie partii tarnowianki zanotowały słabszy okres i przy zagrywce Julity Piaseckiej straciły aż osiem punktów. Gospodynie nie zdołały już odrobić straty i ostatecznie przegrały tego seta 14:25. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break.

W piątym secie uczennice ze Szczyrku poszły za ciosem. W drużynie z Tarnowa szwankowało przyjęcie, gospodynie były skutecznie blokowane przez rywalki. W tym secie całkowicie dominowały zawodniczki SMS-u. Ostatecznie młode siatkarki ze Szczyrku pokonały tarnowianki 9:15 i całe spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem 2:3.

W kolejnym meczu siatkarki Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów zmierzą się z zespołem Solna Wieliczka.

MVP: Julita Piasecka

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów – SMS PZPS Szczyrk 2:3 (20:25, 25:20, 25:22, 14:25, 9:15)