Kolejna oszukana staruszka. Uwierzyła fałszywemu inspektorowi Górce i wyrzuciła pieniądze... w błoto
access_time 2021-02-19 11:45:00
85-letnia mieszkanka Tarnowa wyrzuciła w błoto 30 tys. zł, bo uwierzyła, że pomaga policjantom ująć przestępców wykradających pieniądze z rachunków bankowych. To już kolejne udane oszustwo metodą na policjanta w ostatnim czasie w Tarnowie.

Do zdarzenia doszło w czwartek około południa. Starsza kobieta odebrała telefon od mężczyzny, który przedstawił się jako inspektor Górka z tarnowskiej komendy. Rozmówca powiedział seniorce, że policja rozpracowuje grupę przestępczą wyłudzającą pieniądze z rachunków bankowych i nakłonił ją, by wybrała z banku swoje oszczędności i zostawiła je w umówionym miejscu. Mężczyzna przekonał staruszkę, że tylko w ten sposób może ona uchronić swój kapitał. Kobieta udała się do banku i wybrała w okienku 30 tysięcy złotych, następnie - postępując zgodnie z instrukcją inspektora Górki - z nikim się nie kontaktowała, a pieniądze wrzuciła pod samochód zaparkowany w Tarnowie przy ul. Mościckiego. Zadowolona wróciła do domu i zadzwoniła na numer alarmowy, aby skontaktować się z inspektorem. Jakież było jej zdziwienie, gdy od prawdziwego policjanta dowiedziała się, że padała ofiarą oszustwa.

Mundurowi szukają sprawcy i apelują do seniorów o ostrożność i nie przekazywanie pieniędzy obcym osobom. Przypominają też, że policja nigdy nie informuje o prowadzonych sprawach telefonicznie i nie ma prawa żądać pieniędzy za wykonywane przez siebie czynności.

Komentarze...