Dwie osoby zatrzymane za uprawę marihuany i handel narkotykami
access_time 2021-02-17 05:11:00
Dąbrowska policja zatrzymała dwóch mężczyzn w związku z uprawą konopi indyjskich i handlem narkotykami. Grozi im do 10 lat więzienia.

Pod koniec biegłego tygodnia dąbrowscy "kryminalni" namierzyli 37-latka, który zajmował się uprawą konopi indyjskich. W trakcie przeszukania mieszkania mężczyzny funkcjonariusze ujawnili 5 krzewów konopi indyjskich, znajdujących się w różnych fazach wzrostu - największe z nich sięgały ponad 110 centymetrów. Policjanci zabezpieczyli 80 gramów marihuany i specjalistyczny sprzęt służący do pielęgnacji roślin w postaci lamp, wentylatorów, programatorów czasowych i termometrów.

37-letni dąbrowianin usłyszał zarzuty uprawy konopi i posiadania znacznej ilości środków odurzających.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze pojechali na teren gminy Żabno, gdzie zapukali do drzwi 45-letniego mężczyzny. Podczas przeszukania domu zabezpieczyli 0,5 kg amfetaminy, 44 gramów marihuany oraz gotówkę, która mogła pochodzić z handlu narkotykami. - Większość substancji psychotropowych 45-latek przechowywał w podręcznych rzeczach codziennej użyteczności, które przerobił na schowki tj. w paczce po papierosach, opakowaniu po kremie czy też puszce po napoju i witaminach - mówi asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy dąbrowskiej policji.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Obu podejrzanym może grozić nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP w Dąbrowie Tarnowskiej

Komentarze...