Pędził bimber w stodole. 40-letni rolnik z podtuchowskiej wsi stanie przed sądem
access_time 2021-02-15 08:20:00
10 litrów gotowego bimbru, prawie 250 litrów zacieru, półprodukty i sprzęt. Tarnowska policja zlikwidowała w podtuchowskiej wsi przydomową bimbrownię. Rolnik odpowie za to przed sądem. Może mu grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Tarnowscy "kryminalni" w jednej z wiosek pod Tuchowem zlikwidowali kompletną linię do produkcji nielegalnego alkoholu. Przydomowa bimbrownia mieściła się w pomieszczeniach stodoły. Podczas przeszukania gospodarstwa, policjanci zabezpieczyli prawie 250 litrów zacieru,10 litrów gotowych wyrobów spirytusowych oraz urządzenia służące do ich wyprodukowania.

- Rolnik został zatrzymany, a za naruszenie zapisów Ustawy z o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych usłyszał zarzut, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat - informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

40-latek przyznał się do winy i chce dobrowolnie poddać się karze. - Może być też pewny, że służąca do nielegalnej produkcji alkoholu, starannie zorganizowana przez niego aparatura ulegnie przepadkowi - dodaje rzecznik.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...