Przegrana siatkarek na koniec rundy
access_time 2021-01-10 09:39:00
W trzynastej kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet drużyna Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów zmierzyła się we własnej hali z zespołem AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Było to ostatnie spotkanie pierwszej rundy rozgrywek.

Gospodyniom nie wiodło się zbyt dobrze w tym meczu. Rozpoczęły od prowadzenia 4:0, jednak gliwiczanki szybko doprowadziły do remisu i odskoczyły na bezpieczną przewagę. Słabsza gra tarnowianek przełożyła się na zwycięstwo gości w pierwszych dwóch setach 16:25 i 19:25. W trzeciej części meczu tarnowianki poderwały się do walki i zaczęły grać na dobrym poziomie. Przy dobrym przyjęciu i skutecznych atakach wygrały tę partię 25:23. Niestety w czwartej części znów dominowały zawodniczki AZS-u , które wygrywając czwartego seta 17:25 przypieczętowały swoje zwycięstwo w tym spotkaniu 1:3.

Tarnowianki kończą pierwszą rundę na dziewiątym miejscu z dorobkiem 15 punktów. Już za tydzień w pierwszym meczu drugiej rundy zmierzą się we własnej hali z zespołem Stali Mielec.

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 1:3 (16:25, 19:25, 25:23, 17:25)