Ukradł dzwon kościelny warty 4 tysiące zł i sprzedał go na złom za 150 zł
access_time 2021-01-04 09:00:00
Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 43-latkowi, który przed świętami Bożego Narodzenia ukradł z kaplicy w podtarnowskiej Białej dzwon warty około 4 tysięcy zł. Mężczyzna sprzedał go w skupie złomu, gdzie otrzymał za niego... 150 zł.

Pod koniec roku do dyżurnego tarnowskiej policji zadzwonił ksiądz z parafii w Łęgu, informując że z wieży kaplicy w Białej zniknął dzwon. Do zdarzenia doszło w trakcie trwania remontu dzwonnicy. Jak się okazało, sprawca wspiął się po rusztowaniu na wieżę i zabrał kilkudziesięciokilogramowy dzwon warty około 4 tysięcy złotych, a następnie sprzedał w punkcie skupu złomu za 150 złotych. - Jeszcze w grudniu 2020 roku policjanci kryminalni z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód ustali sprawcę tej kradzieży oraz odzyskali utracony przedmiot. Dzwon wykonany z brązu wrócił do parafian, a sprawca usłyszał zarzut kradzieży - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Zatrzymany to 43-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Mężczyzna przyznał się do przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Sprawę prowadzi komisariat policji w Mościcach pod nadzorem tarnowskiej prokuratury. 43-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...