Najpierw ukradł rowery elektryczne, potem wrócił po ładowarki
access_time 2020-11-18 10:07:00
Wojniccy policjanci zatrzymali złodzieja rowerów. 45-letni mężczyzna najpierw ukradł dwa elektryczne pojazdy, po czym wrócił na miejsce przestępstwa, włamał się do garażu i zabrał ładowarki do akumulatorów. Teraz czeka go proces w tarnowskim sądzie. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Na przełomie października i listopada do komisariatu policji w Wojniczu wpłynęło zgłoszenie o kradzieży dwóch rowerów elektrycznych wartości ponad 10 tysięcy złotych. Tuż po Narodowym Święcie Niepodległości pokrzywdzony mężczyzna ponownie zgłosił kradzież, tym razem połączoną z włamaniem. Łupem złodzieja padły... ładowarki do rowerowych akumulatorów.

Sprawcą okazał się 45-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. - Przeszukanie w miejscu jego zamieszkania skutkowało zabezpieczeniem skradzionych ładowarek. Skruszony włamywacz dobrowolnie wydał skradzione wcześniej rowery. Policjanci w Wojniczu odzyskali mienie wartości 13 tysięcy złotych, które trafi do prawowitego właściciela - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...