28-letni recydywista odpowie za liczne włamania i kradzieże
access_time 2020-11-16 13:45:00
Po szeregu włamań i kradzieży do domów, mieszkań, zabudowań gospodarczych i samochodów, brzescy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego w tej sprawie. To 28-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który w przeszłości był już karany za tego typu przestępstwa.
28-letni recydywista przejeżdżając pod koniec października obok jednej z posesji na terenie powiatu brzeskiego, zauważył pozostawiony przed ogrodzeniem samochód osobowy. Ponieważ była noc, a w pobliżu nie było nikogo, postanowił sprawdzić czy pojazd jest zamknięty i czy wewnątrz nie znajdują się przypadkiem jakieś wartościowe przedmioty. Auto było zamknięte, mężczyzna wyłamał więc zamek w bagażniku i ukradł z wnętrza pilarkę spalinową. Kilka dni później, również w nocy, wszedł na teren prywatnej posesji, a następnie z niezamkniętego budynku gospodarczego zabrał pilarkę spalinową i zestaw kluczy naprawczych. Kolejna kradzież z włamaniem, miała miejsce na początku listopada. Mężczyznę znów zainteresował zaparkowany na terenie przydomowej posesji samochód osobowy. Sprawca włamał się do auta i ukradł z jego wnętrza portfel z pieniędzmi, kartami płatniczymi oraz dokumentami. Następnie przy użyciu skradzionych kart kilkukrotnie dokonał transakcji płatniczych.
 
28-latek został zatrzymany i 12 listopada usłyszał 14 zarzutów kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Wobec mężczyzny prokurator zastosował dozór policyjny. Z uwagi na działanie w warunkach recydywy, grozi mu teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności.
 
Fot. Zdj. poglądowe / policja
Komentarze...