Staruszka wyrzuciła przez okno pieniądze. Padła ofiarą fałszywego policjanta
access_time 2020-09-16 16:32:00
86-letnia mieszkanka Tarnowa uwierzyła fałszywemu policjantowi i na jego polecenie wyrzuciła przez okno 5 600 złotych.

We wtorek w Tarnowie uaktywnili się telefoniczni oszuści. Podający się za tarnowskiego policjanta mężczyzna dzwonił na stacjonarne numery telefonów starszych osób wmawiając im, że prowadzi akcję przeciwko złodziejom okradającym bankowe konta. Większość seniorów nie dała się nabrać i od razu powiadomiła policję. Niestety 86-latka wdała się w rozmowę z mężczyzną. Rozmówca przekonywał kobietę, że jest obserwowana przez złodziei okradających starsze osoby, a on sam pracuje w specjalnej grupie mającej za zadanie schwytanie przestępców na gorącym uczynku. Rolą kobiety było pomóc w ich ujęciu. Twierdził także, że jej córka znajduje się w prokuraturze i kontakt z nią jest obecnie niemożliwy.

Oszust poprosił staruszkę aby ta spakowała w plastikowy worek pieniądze, które przechowuje w domu i wyrzuciła je przez balkon do ogrodu. Zaznaczył przy tym, że po zakończeniu policyjnej akcji, gotówka zostanie jej zwrócona za pośrednictwem córki. Starsza pani uwierzyła w wymyśloną historię i zrobiła dokładnie to, o co poprosił oszust. Co więcej, spełniła także drugą prośbę przestępcy i nikomu nic nie mówiąc wypłaciła z banku zdeponowane tam kolejne kilka tysięcy złotych. Na szczęście tych pieniędzy nie straciła - oszust zadowolił się gotówką z ogrodu i już więcej się nie odezwał.

Gdy kobiecie udało się skontaktować z córką, dotarło do niej, że padła ofiarą oszustwa. Wtedy dopiero powiadomiła prawdziwych policjantów, którzy teraz szukają sprawcy.

Policja po raz kolejny przypomina o zachowaniu ostrożności podczas rozmów telefonicznych. Funkcjonariusze policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. Nigdy też nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z policją.

Komentarze...