Ewakuowano komisariat Tarnów-Centrum. 70-latka przyniosła na policję... trzy słoiki
access_time 2020-08-05 11:24:00
Kilkunastu policjantów i cywilów ewakuowano z Komisariatu Tarnów-Centrum po tym, jak 70-letnia kobieta przyniosła znalezione w domu trzy słoiki, z których jeden - jak się później okazało - zawierał silnie wybuchową ciecz. Mundurowi wrócili do budynku dopiero, gdy niebezpieczną substancją zajęli się pirotechnicy z Krakowa.

70-letnia mieszkanka Tarnowa podczas porządkowania rzeczy po zmarłym ojcu, znalazła w starej, nieużywanej od lat szafie tajemnicze słoiki wypełnione nieznanymi płynami. Kobieta udała się ze znaleziskiem do pobliskiej apteki, gdzie poprosiła o pomoc w ustaleniu ich zawartości. Stamtąd skierowano ją jednak na policję.

- Mundurowi z komisariatu przy ul. Narutowicza słusznie podejrzewając, że mogą mieć do czynienia z bardzo groźnymi substancjami, poprosili o przyjazd zaprzyjaźnionych pirotechników z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Krakowa. Spece od zadań specjalnych pojawili się na miejscu i dzięki badaniom ustalili, że ciecz z jednego ze słoików to nic innego jak silnie wybuchowy kwas pikrynowy. Jako że silniejszy w działaniu od trotylu kwas stanowił poważne zagrożenie, na czas trwania czynności zdecydowano o ewakuacji obecnych w ten wieczór w komisariacie kilkunastu policjantów i kilku cywilów - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Niebezpieczna substancja została zabezpieczona i wywieziona w bezpieczne miejsce poza teren miasta i tam zneutralizowana.

Komentarze...