41-latek wybrał się na urlop. Pijany jechał skuterem z Radgoszczy do Zakliczyna
access_time 2020-07-24 12:46:00
Dąbrowski policjant zatrzymał pijanego 41-latka, który jechał motorowerem do miejscowości oddalonej od domu o 60 km. Mężczyzna wybrał się na wczasy nad Dunajcem.

W czwartek około godz. 18, kierownik rewiru dzielnicowych dąbrowskiej komendy policji, asp. Mateusz Cygan, prowadząc prywatny samochód, zauważył na drodze wojewódzkiej nr 975 mężczyznę jadącego zygzakiem na motorowerze. Motorowerzysta miał wyraźne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy i poruszał się całą szerokością jezdni. Policjant podejrzewając, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, zatrzymał go w rejonie szkoły podstawowej w Wierzchosławicach, a o całej sytuacji powiadomił dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. 

Mężczyzna, którym okazał się 41-letni mieszkaniec gminy Radgoszcz powiedział funkcjonariuszowi, że wybrał się rekreacyjnie do Zakliczyna, gdzie zaplanował sobie odpoczynek nad Dunajcem. Przybyły na miejsce patrol potwierdził, że urlopowicz był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. 

41-latkowi za jazdę na podwójnym gazie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Komentarze...