Archiwum X wznawia poszukiwania Joanny Matjaszek. Po latach pojawił się nowy trop
access_time 2020-06-16 21:34:00
Policjanci z krakowskiego Archiwum X, które zajmuje się niewyjaśnionymi sprawami sprzed lat, rozpoczęli we wtorek zakrojone na szeroką skalę poszukiwania dowodów w sprawie zabójstwa 18-letniej Joanny Matjaszek. Dziewczyna zniknęła bez śladu 20 lat temu. Jak informuje rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, w sprawie pojawiły się nowe okoliczności.

Pochodząca z Brzeska Joanna Matjaszek zniknęła 3 listopada 2000 r. Ostatni raz widziana była w Niwce koło Tarnowa. Policjanci prowadzący wówczas poszukiwania sprawdzali wszelkie możliwe tropy, takie jak ucieczka, wstąpienie do sekty, wyjazd za granicę czy nieszczęśliwy wypadek. Jednak już wtedy wiele przemawiało za tym, że dziewczyna została zabita, dlatego też zostało wszczęte śledztwo w sprawie zabójstwa. Za pomocą kamery termowizyjnej przeszukiwano wtedy m.in. 100 hektarów lasów oraz teren starej cegielni w pobliżu Radłowa, przesłuchiwano wielu świadków. Niestety nie natrafiono na ślad Joanny.

W październiku 2017 r. Prokuratura Okręgowa w Tarnowie ponownie wszczęła śledztwo. O sprawie nie zapominali też policjanci z krakowskiego Archiwum X, którzy badali różne wątki tej historii. Ponieważ niedawno pojawiły się nowe, istotne informacje, zdecydowano by we wtorek 16 czerwca, rozpocząć poszukiwania w miejscowości Niwka koło Tarnowa. Policjanci z Archiwum X pod nadzorem prokuratora będą poszukiwać dowodów w sprawie zabójstwa a także szczątków Joanny. Funkcjonariuszy z Archiwum X wspierają policjanci z krakowskiego OPP oraz straż pożarna. W działaniach wykorzystywany jest dron, policyjne psy tropiące i łodzie należące do PSP.

Fot. Policja

Komentarze...