Znieważył księdza, policjantów i groził śmiercią pracownikowi sądu. 42-letni awanturnik z Dąbrowy Tarnowskiej trafił do aresztu
access_time 2020-05-25 10:58:00
Trzy miesiące w areszcie spędzi 42-letni mieszkaniec Dąbrowy Tarnowskiej, który jest podejrzewany o złośliwe zakłócanie mszy św. w jednym z miejscowych kościołów. Mężczyzna usłyszał też zarzuty kierowania gróźb karalnych w stosunku do pracownika sądu i znieważenia policjantów.

Policja zatrzymała 42-letniego mieszkańca Dąbrowy Tarnowskiej, który przez okres dwóch miesięcy dopuścił się kilku przestępstw. 42-latek dwukrotnie (9 i 15 maja) zakłócał mszę św. w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej, wykrzykując w kierunku proboszcza wulgaryzmy i inwektywy (o sprawie pisaliśmy tutaj). Aresztowany ma jednak na swoim koncie więcej przewinień. - 19 maja na terenie Sądu Rejonowego w Dąbrowie Tarnowskiej kierował groźby pozbawienia życia wobec jednego z pracowników oraz członków jego najbliższej rodziny. Ponadto w dniu zatrzymania dopuścił się znieważenia funkcjonariusza publicznego z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Podobne znieważenie miało miejsce 23 marca w środkach masowego komunikowania. Na portalu społecznościowym mężczyzna umieścił zapis nagrania wraz z komentarzem o treściach wulgarnych i obelżywych, a dotyczących czynności służbowych podejmowanych przez policjanta - mówi Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy dąbrowskiej policji.

42-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Fot. KPP w Dąbrowie Tarnowskiej

Komentarze...