W lesie znaleziono dwa pociski artyleryjskie
access_time 2020-05-22 08:37:00
Podczas wycinki drzew prowadzonej w lesie w Żurowej, leśnicy natrafili na pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II wojny światowej. Jak się okazało nie był to jedyny niewybuch w tym miejscu. Po dokładnym przeszukaniu terenu znaleziono kolejny.

W środę, w lesie w Żurowej pracownicy podczas wycinki drzew natrafili na wystający spod ziemi przedmiot wyglądem przypominający pocisk. O niebezpiecznym znalezisku powiadomili policję. Na miejsce zostali wysłani tarnowscy funkcjonariusze z grupy minersko-pirotechnicznej, którzy potwierdzili, że jest to pocisk artyleryjski kalibru 75 mm, pochodzący z czasów II wojny światowej. Policjanci podczas sprawdzania terenu, ujawnili kolejny, identyczny pocisk. Teren został zabezpieczony do czasu przyjazdu saperów z Rzeszowa. Wczoraj żołnierze wywieźli niewybuchy na poligon, gdzie zostały zneutralizowane.

Policja przypomina, aby w przypadku odkrycia takich znalezisk zachować szczególną ostrożność. Pozostałości arsenału i militariów z czasów drugiej wojny światowej mogą być niebezpieczne. Niewybuchów i niewypałów, na które można natknąć się w lesie, czy podczas prac budowlanych, nie można przenosić i dotykać. Należy jak najszybciej powiadomić policję, która określi rodzaj przedmiotu i możliwą siłę rażenia, a do czasu przyjazdu służb, oznaczyć miejsce tak, by uniemożliwić dostęp do niego osobom postronnym.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...