Rolety dzień noc - funkcjonalna i praktyczna osłona przed słońcem
access_time 2019-12-29 09:36:00
Producenci rolet co jakiś czas wypuszczają na rynek nowe produkty, które mają pozwalać na sprawniejszą osłonę przed słońcem. Jedną z ciekawszych propozycji w tym zakresie są rolety typu dzień noc. Z roku na rok zyskują one sobie coraz większą ilość zwolenników. Dlaczego warto zwrócić uwagę akurat na taki typ rolet? Czym one się wyróżniają?

Rolety dzień noc – czym różnią się od tradycyjnych rolet?

Rolety dzień noc z pozoru wyglądają niemalże identyczne jak klasyczne rolety. Jednak jest kilka kwestii, które je od nich odróżniają. Przede wszystkim, opisywanych rolet nie zwija się do góry. Są one cały czas rozwinięte, a ilość słońca, jaka ma wpadać do wnętrza, jest regulowana dzięki specjalnej tkaninie. Roleta składa się z materiału w pasy o dwóch różnych powierzchniach. Jedne są pełne i nie przepuszczają promieni słonecznych. Drugie natomiast są transparentne. Dzięki ich odpowiedniemu ustawieniu można okno całkowicie zaciemnić lub odsłonić. Dowolna możliwość ustawienia pozycji pasów, pozwala na lepszą regulację nasłonecznienia wnętrza domu, niż to jest w przypadku klasycznych rolet. Jeżeli chcesz zobaczyć, jak taka roleta się prezentuje na oknie i w jaki sposób działa, możesz obejrzeć animację na stronie producenta – karnix.pl.

Dlaczego warto zdecydować się na rolety typu dzień noc?

Jako najważniejszą zaletę tego typu rolet wskazuje się to, że pozwalają na lepszą regulację ilości światła, jaka dostaje się do wnętrza domu. Umożliwiają też odsłonięcie się od ciekawskich spojrzeń przechodniów czy sąsiadów. Warto tutaj zwrócić również uwagę na system mocowania produktu do okna. Wałek, na który nawinięta jest roleta, mocuje się do okna przy pomocy specjalnych nakładek na ramę okienną. Dzięki czemu nie jest wymagane inwazyjne mocowanie (nie ma konieczności nawiercania okna). Roleta jest też wyposażona w żyłkowy system prowadzeń dla materiału. Zapobiega to odchylaniu się materiału od okna, nawet gdy jest ono uchylone. Przez co wyeliminowany zostaje efekt powiewania rolety. Co ma często miejsce w przypadku, gdy nie ma tego typu prowadzenia.

Jak dobrać roletę dzień noc, by pasowała do wnętrza?

Wybierając roletę, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jej wymiar – powinna ona być przygotowana idealnie pod rozmiary okna. Wówczas uzyska się najlepszy efekt osłonięcia szyby okiennej. Dobrze dopasowana roleta będzie też prezentowała się estetycznie, co wpłynie korzystnie na wygląd całego pomieszczenia.

Kolejną kwestią jest to, jaki kolor tkaniny wybrać. Tutaj warto wiedzieć, że producenci proponują zawsze szeroką gamę kolorystyczną dla swoich produktów. Dlatego bez większych problemów można dobrać taką barwę, by korespondowała idealnie z wystrojem pokoju czy kuchni. Zazwyczaj kolor rolety dobiera się tak, by był jak najbardziej zbliżony do barwy zastosowanej do wykończenia ścian. Dla kontrastu można też wybrać rolety w kolorze wyrazistych dodatków tekstylnych. Tutaj trzeba jednak pamiętać, aby nie przesadzić z ich ilością, aby niepotrzebnie nie przytłoczyć wnętrza i nie uzyskać kiczowatego efektu.

Komentarze...