Udany rewanż tarnowskich siatkarek
access_time 2019-12-16 08:54:00
W pierwszym meczu rundy rewanżowej rozgrywek o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet, zawodniczki Grupy Azoty PWSZ Tarnów, zmierzyły się w wyjazdowym spotkaniu z zespołem Stali Mielec. W pierwszej rundzie tarnowianki uległy mielczankom 1:3.

Pierwszy set zdecydowanie należał do gospodyń. Tarnowianki popełniały dużo błędów, słabo zagrały w przyjęciu i nieskutecznie w ataku, co przełożyło się na szybkie i pewne zwycięstwo siatkarek Stali 25:13.

W drugiej części gra obu drużyn falowała, a wynik często oscylował w okolicach remisu. Ostatecznie po bardzo zaciętej końcówce gospodynie pokonały siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów 29:27.

W trzecim secie tarnowianki zagrały zdecydowanie lepiej. Podopieczne trenera Łukasza Marciniaka po bardzo wyrównanej walce zwyciężyły w tej części meczu 24:26.

Czwarta partia również należała do gości. Siatkarki Grupy Azoty pokonały zawodniczki Stali 22:25 i doprowadziły do remisu w tym spotkaniu 2:2. O zwycięstwie musiał zadecydować tie-break.

W ostatnim secie tarnowiankom wychodziło już wszystko. Szybko zbudowały kilkupunktową przewagę, której nie oddały już do końca seta, wygrywając go 9:15 i całe spotkanie 2:3.

MVP meczu została wybrana siatkarka Grupy Azoty PWSZ Tarnów, Marta Duda.

Kolejne spotkanie tarnowskie siatkarki rozegrają 18 grudnia przed własną publicznością z zespołem Częstochowianka Częstochowa.

Stal Mielec – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 2:3 (25:13, 29:27, 24:26. 22:25, 9:15).