Poważny wypadek na "czwórce". Zderzyły się trzy samochody
access_time 2019-12-14 12:45:00
W sobotę, 14 grudnia o świcie na 484 kilometrze autostrady A4 między węzłami Brzesko i Tarnów doszło do poważnego wypadku busa z samochodami osobowymi. 6 osób zostało rannych, w tym jedna ciężko. Na miejscu lądował helikopter LPR. Droga w kierunku Rzeszowa i pas ruchu w kierunku Krakowa były zablokowane przez kilka godzin.

Do wypadku doszło przed godziną 6 rano. - Samochód osobowy najechał w tył busa. W wyniku kolizji bus zjechał na lewy pas drogi, uderzył w bariery energochłonne i przewrócił się na bok. Osoby podróżujące samochodem osobowym próbowały pomagać pasażerom busa i wtedy w busa uderzył kolejny samochód, jadący lewym pasem - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

W wyniku wypadku poszkodowanych zostało sześć osób: trzy kobiety (dwie w wieku 20-lat i jedna 30 lat) oraz trzech mężczyzn w wieku 28, 41 i 50 lat. Na miejsce akcji ratunkowej udały się cztery zespoły ratownictwa medycznego (dwa z Brzeska, jeden z Wojnicza i jeden ze Szczurowej) oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. - Dwie kobiety trafiły na SOR w Brzesku, kobieta i mężczyzna na SOR w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie, jeden z mężczyzn nie wyraził zgody na transport do szpitala i pozostał na miejscu a jeden - z najcięższymi obrażeniami - przetransportowany został śmigłowcem do CUMRiK w Krakowie - mówi Krzysztof Krzemień, rzecznik prasowy PSPR w Tarnowie.

Policja wyjaśnia szczegółowe okoliczności wypadku.

Fot. Krzysztof Ścieński

Komentarze...