Myśliwy odpowie za nielegalne posiadanie broni i amunicji
access_time 2019-12-10 17:03:00
Nawet 8 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez policjantów 38-letniemu mieszkańcowi Radgoszczy, który na terenie swojej posesji posiadał nielegalnie karabinek sportowy, dwie reklamówki amunicji i skrzynkę z nabojami typu wojskowego.

W sobotę, w miejscowości Radgoszcz, funkcjonariusze dąbrowskiej komendy podczas przeszukania terenu prywatnej posesji, ujawnili broń palną w postaci karabinka KBKS kaliber 5,6 mm wraz z magazynkiem i podpiętymi do niego pięcioma sztukami amunicji, dwie reklamówki amunicji i jej elementów oraz skrzynkę wypełnioną nabojami typu wojskowego. Policjanci zabezpieczyli również narzędzie metalowe, którego konstrukcja może wskazywać na wykonanie amunicji metodą domową.

Zabezpieczona broń oraz amunicja należały do 38-letniego myśliwego. Radgoszczanin ukrył przedmioty w pustym ulu, natomiast broń podwiesił na śniegochwytach dachu. Policjantom tłumaczył, że są to pozostałości po zmarłym członku rodziny. Okazało się jednak, że mężczyzna był już wcześniej karany m.in. za nielegalne posiadanie broni. Ostatecznie przyznał się do popełnionego przestępstwa. Za popełniony czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

Fot. KPP w Dąbrowie Tarnowskiej

Komentarze...