Szwed Kim Nilsson nowym żużlowcem Unii Tarnów
access_time 2019-11-18 10:40:00
29-letni Kim Nilsson został nowym żużlowcem pierwszoligowej Unii Tarnów. Szwed został tym samym szóstym seniorem, który w przyszłym sezonie reprezentował będzie barwy tarnowskich „Jaskółek”.

Nowy nabytek tarnowskiego klubu w 2014 roku reprezentował w Polsce barwy Startu Gniezno. Trzy lata później miał podpisany kontrakt z Lokomotivem Daugavpils, ale ani raz nie pojawił się na torze w barwach łotewskiej drużyny. W ubiegłym sezonie wystąpił w czterech meczach Zdunek Wybrzeża Gdańsk. W trzynastu biegach dwukrotnie zwyciężył, cztery razy minął linię mety jako drugi, dwa razy przywiózł jeden punkt, czterokrotnie był ostatni, a raz został wykluczony. Dało mu to średnią biegopunktową 1.308 pkt. Zdecydowanie lepiej spisywał się w szwedzkiej Eliteserien, w której reprezentował barwy Masarny Avesta. Wystąpił tam w szesnastu spotkaniach, osiągając najlepszą w drużynie średnią 1.857 pkt. Bilans jego 84 startów to 25 zwycięstw, 26 drugich miejsc, 21 trzecich, 10 czwartych oraz dwa defekty.

Kim Nilsson ma w swoim dorobku trzy medale Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów: srebrny w 2010 roku w Rye House oraz brązowe w Holsted (2008 rok) i Gorzowie (2009 rok). Dwukrotnie startował także w finale Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów, w 2008 roku zajmując w Stralsundzie dziewiąte miejsce, a rok później w Tarnowie czternaste. Pięciokrotnie występował ponadto z „dziką kartą” w szwedzkich rundach Grand Prix, najlepszy wynik osiągając w 2016 roku w GP Sztokholmu, które zakończył z dorobkiem 5 pkt.

Fot. www.unia.tarnow.pl

Komentarze...