Poszukiwany diler wpadł podczas rowerowej przejażdżki. Miał przy sobie LSD
access_time 2019-09-05 08:18:00
Kryminalni z komendy miejskiej w Tarnowie zatrzymali poszukiwanego listem gończym, 40-letniego mieszkańca jednej z podtarnowskich miejscowości,. Mężczyzna miał przy sobie kilkanaście nasączonych kwasem LSD kartoników.

Niczego niespodziewający się mężczyzna został zatrzymany podczas jazdy rowerem na ulicy Szujskiego. Policjanci znaleźli przy nim 19 sztuk kolorowych kartoników, nasączonych roztworem z grupy halucynogenów - LSD. 40-latek trafił do policyjnego aresztu, a w dalszej kolejności do komendy na ul. Traugutta, gdzie usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowych. Grozi mu za to do trzech lat za kratkami. Jako że mężczyzna był również poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności, został przewieziony prosto do zakładu karnego.

Policja przypomina, że LSD, powszechnie znany jako „kwas” to bardzo silny psychodelik wywołujący omamy wzrokowe, słuchowe i dotykowe. Narkotyk najczęściej dostępny jest właśnie w postaci nasączonych roztworem kartoników. Efekty jego używania mogą uruchomić się już po 20 minutach. Wśród nich są m.in. silne halucynacje, zmiany nastroju, wybuchy euforii lub paranoi, a w skrajnych przypadkach dolegliwości przypominające schizofrenię. 

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...