Prezent na chrzciny - radzimy co warto kupić na chrzest dla dziecka i rodziców
access_time 2019-08-29 15:10:00
Chrzciny to ważna rodzinna uroczystość. Warto zadbać o to, by prezent wręczony z tej okazji dziecku oraz jego rodzicom był wyjątkowy i trafiony. Zdecydować można się na prezent praktyczny, pieniądze lub pamiątkę. Jak wybrać odpowiedni prezent? Przedstawiamy kilka ciekawych pomysłów.

Prezent, który stanie się pamiątką na długie lata

Jednym z najlepszych i najpopularniejszych prezent z okazji chrzcin są pamiątki, które mają przypominać dziecku o tym wyjątkowym dniu przez kolejne lata. Taki prezent jest szczególnie ważny ze względu na jego wartość sentymentalną. Z tego też powodu warto, by był on odpowiednio spersonalizowany. Estetyczny grawer z imieniem dziecka i datą chrzcin będzie stanowił ładną ozdobę, a zarazem sprawi, że okazja nigdy nie zostanie zapomniana.

Wiele pięknych prezentów, które na długie lata przypominać będą o dniu chrzcin, znaleźć można na stronie https://mygiftdna.pl/Prezent-Na-chrzciny. Piękną pamiątkę stanowią srebrne obrazki z delikatnym grawerem lub dziecięce sztućce z wygrawerowanym imieniem dziecka. Takie podarunki, wykonane z wysokiej próby srebra, z pewnością wytrzymają próbę czasu.

Praktyczny prezent dla dziecka i rodziców

Kolejnym typem prezentu, na który wiele osób decyduje się z okazji chrzcin, jest praktyczny prezent, na przykład zabawka czy pieluszki. Wybór takiego praktycznego podarunku ucieszy wiele młodych rodziców. Wraz z przyjściem dziecka na świat pojawia się wiele potrzeb, których zaspokojenie wymaga dużych nakładów finansowych. Jeśli chcesz zdecydować się na podarowanie takiego prezentu, zapytaj rodziców o to, co jest potrzebne im i maleństwu - dzięki temu będziesz mieć pewność, że podarunek będzie trafiony i zostanie wykorzystany. Jeśli szukasz pomysłu na świetny prezent dla dziewczynki, zajrzyj do artykułu "Odlotowy prezent dla dziewczynki - TOP 5 dla dziecka".

Pieniądze - ile podarować w kopercie na chrzciny?

Wiele rodziców preferuje, aby zamiast prezentów, goście podarowali rodzinie pieniądze. Często w takiej sytuacji pojawia się jednak pytanie o to, ile gotówki wypada włożyć do koperty. Zależy to oczywiście od Twoich możliwości finansowych, ale zwyczajowo zależy również od stopnia pokrewieństwa. Rodzice chrzestni oraz dziadkowie przeznaczają na prezent zazwyczaj największą kwotę, natomiast dalsza rodzina czy znajomi ofiarowują symboliczne kwoty.

Komentarze...