10-latek z Tarnowa zginął podczas gwałtownej burzy w Tatrach. Przegląd prasy
access_time 2019-08-28 09:18:00
Wśród osób, które w czwartek 22 sierpnia, wybrały się na Giewont była czteroosobowa rodzina z Tarnowa. Pomimo podjętej reanizmacji zmarł 10-letni chłopiec. Zapraszamy na cotygodniowy przegląd prasy.

W najnowszym numerze tygodnika "Temi" m.in. o tragedii tarnowskiej rodziny w Tatrach:

  • 10-latek nie przeżył burzy na Giewoncie

26 osób w szpitalach i wiele innych wciąż w traumie – to ostatni bilans gwałtownej burzy w Tatrach, która rozpętała się 22 sierpnia, zaskakując nieprzygotowanych turystów. Dziesiątki osób zostało rannych lub poturbowanych. Zgłaszali się do szpitala na własną rękę bądź zostali tam przetransportowani. Cztery nie żyją – to dwie kobiety w wieku 46 i 24 lat oraz dwójka dzieci: 10-letnia dziewczynka i 10-letni chłopiec. Ofiary pochodziły z różnych regionów Polski – województwa mazowieckiego, podlaskiego, Dolnego Śląska i Małopolski. Chłopiec, który odwiedził stolicę Tatr wraz rodzicami i siostrą, i razem z nimi wspinał się na Giewont, mieszkał w Tarnowie-Mościcach. W chwili uderzenia miał być niemal na samym szczycie masywu górskiego, z którego wysokość sięga 1 894 m n.p.m., nie zginął jednak bezpośrednio od rażenia piorunem. Z tego, co nieoficjalnie wiadomo, w drodze powrotnej został odrzucony na skały, odnosząc bardzo poważne obrażenia. Jego ojciec z poparzeniami nogi trafił do szpitala. Dwa lata starsza siostra, wraz z mamą i koleżanką, zaczęły schodzić z góry nieco wcześniej, choć nie są to potwierdzone informacje.

  • Kuria zawiadamia o pedofilii księdza

66-letni ks. Marian W. był proboszczem w kilku parafiach diecezji tarnowskiej i zrealizował wiele kościelnych inwestycji. – Zasłynął jako gorliwy duszpasterz i gospodarz – można przeczytać na stronie internetowej parafii w Grynwałdzie. Jednak oprócz zasług na koncie ma również czyny haniebne. Tarnowska kuria diecezjalna rozpoczęła proces w celu usunięcia go ze stanu kapłaństwa. On sam, już jakiś czas temu, był zmuszony zamienić wygodne miejsce w Domu Księży Emerytów w Tarnowie, na celę w areszcie śledczym. 2 lipca br. Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu przedstawiła ks. Marianowi W. zarzuty dopuszczenia się czynów pedofilskich w latach 2003-2012.

  • Miasto walczy z barszczem Sosnowskiego

Blisko 22 tys. złotych zostało w tym roku przeznaczone na usuwanie z Tarnowa barszczu Sosnowskiego, niebezpiecznej rośliny, która może powodować groźne oparzenia skóry. To jednak nie jedyny szkodliwy okaz w mieście – kaliny koralowej czy ligustrowych żywopłotów lepiej nie dotykać, a już na pewno nie kosztować.

 

Z kolei w najnowszym wydaniu "Gazety Krakowskiej" m.in. o tym, na co tarnowskie MPK wyda 7 mln zł dotacji:

  • Innowacjami skuszą nowych pasażerów?

Tarnowski przewoźnik otrzymał blisko 7 mln zł dotacji z Unii Europejskiej na nowe autobusy i poprawę jakości obsługi pasażerów. Wiosną przyszłego roku, zamiast kupować bilet, wystarczy przyłożyć kartę płatniczą do kasownika. W autobusach będą także nowe komputery pokładowe. Pozwolą one kierowcom na bieżąco przekazywać do Miejskiego Centrum Zarządzania Ruchem oraz ZDiK informacje o uszkodzeniach na drodze, wypadkach czy źle zaparkowanych samochodach.

  • Wypadek w lesie z udziałem traktorzysty

65-letni mieszkaniec gminy Lipnica Murowana został zabrany śmigłowcem do szpitala po tym, jak podczas pracy w lesie, przewrócił się na niego ciągnik. Mężczyzna na szczęście przeżył. Jak podaje policja, doznał obrażeń w postaci stłuczenia całego ciała.

Komentarze...