Napadli go dwa razy w ciągu 24 godzin
access_time 2019-08-27 09:20:00
O dużym pechu może mówić 45-latek z Tarnowa, który w niespełna 24 godziny padł ofiarą dwóch rozbojów. Mężczyzna został napadnięty i okradziony jednego wieczora, a kolejnego - zaatakowany nożem przez dwóch innych sprawców. Z pomocą przyszli mu policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum, którzy zatrzymali wszystkich sprawców.

Pechowy ciąg zdarzeń zaczął się w ubiegły wtorek późnym wieczorem, kiedy siedzący wraz z kolegą na ławce przy ul. Nadbrzeżnej Dolnej w Tarnowie 45-latek, został zaczepiony przez znanych mu z widzenia dwóch mężczyzn. 32 i 34-latek napadli na tarnowian, kopiąc ich i uderzając pięściami. Na koniec zabrali im zegarek, telefon komórkowy i zakupy spożywcze. Dzięki staraniom kryminalnych, agresorzy trafili za kratki.

Niespełna dobę później 45-latek został zaatakowany powtórnie. Wieczorem, w rejonie dworca kolejowego, znowu podeszło do niego dwóch mężczyzn żądając pieniędzy. Jeden potraktował go kopniakami, drugi nożem, którym zadał cios w ramię i plecy, po czym obaj uciekli. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne dla życia mężczyzny i po zaopatrzeniu medycznym w szpitalu, ranny mógł opuścić szpital. 

Tymczasem w ślad za przestępcami ruszył policyjny pościg z komisariatu Tarnów-Centrum. Napastnicy – 27-letni mieszkaniec Nowosądecczyzny oraz 30-latek z Tarnowa zostali zatrzymani.

Czwórka przestępców, sprawców obu napadów trafiła do policyjnego aresztu, a następnie do tarnowskiej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Sąd w Tarnowie zastosował wobec nich też trzymiesięczny, tymczasowy areszt. Mężczyznom grozi od 2 do 12 lat więzienia.

Komentarze...