Arena Tarnów czy Arena Jaskółka? Jak będzie się nazywała hala w Mościcach? Przegląd prasy
access_time 2019-08-21 09:11:00
Prezydent Roman Ciepiela obstaje przy nadaniu nazwy Tarnów Arena przebudowanej hali widowiskowo-sportowej w Mościcach. Mieszkańcy i kibice chcą zachowania popularnej "Jaskółki". Czy uchwała rady miejskiej zakończy konflikt? Zapraszamy na cotygodniowy przegląd prasy.

W dzisiejszym wydaniu "Gazety Krakowskiej" możemy przeczytać m.in o ciągu dalszym awantury o "Jaskółkę":

  • Radni już złożyli projekt uchwały w sprawie nazwy hali w Mościcach

Hala "Jaskółka" czy Arena Tarnów? Spór o nazwę dla zmodernizowanego obiektu sportowego zamiast przygasać, nabiera rumieńców. Tym razem za sprawą radnych, którzy w drodze uchwały chcieliby pogodzić tradycję z propozycją prezydenta. "Arena Jaskółka"  - to propozycja radnych z klubu Nasze Miasto Tarnów. - To nazwa lekka, przyjemna i z potencjałem marketingowym - wyjaśnia Tomasz Olszówka z NMT. Jak dodaje, nadawanie nazw obiektom publicznym w mieście leży w gestii rady, a nie prezydenta. Projekt uchwały został złożony przez NMT i będzie prawdopodobnie dyskutowany podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej, która zaplanowana jest na początek września. Aby jednak pozostawić "Jaskółkę" w nazwie hali potrzebne jest poparcie większości radnych. Wydaje się, że w tym przypadku NMT może liczyć na głosy rajców z klubu PiS. 

  • Przysięgli sobie miłość podczas pielgrzymki. 

Cztery młode pary zawarły śluby na trasie Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Uroczystości zaślubin odbyły się w sanktuarium w Okulicach i Zabawie. Pary, które stanęły na ślubnym kobiercu poznały się właśnie na pielgrzymce, a ich marzeniem było zawarcie związku małżeńskiego podczas rekolekcji w drodze.

 

Z kolei tygodnik "Temi" zastanawia się, czy projektanci tarnowskich wiaduktów wszystko zaplanowali jak trzeba:

  • Nowe wiadukty, stare problemy

Budowa wiaduktów kolejowych w Tarnowie to niekończąca się historia. Niektórzy obserwatorzy tych inwestycji są zaskoczeni tym, co się kiedyś działo i nadal dzieje na budowach, także tym, jak funkcjonują przejazdy już oddane do użytku. Szczególnie niepokoi fakt, że po wieloletniej budowie obiekty nie do końca się sprawdzają, co potwierdziły niedawne ulewy, które uniemożliwiły bądź utrudniły przejazd pod wiaduktami.

  • Tarnów 35. miastem w kraju

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane, z końca ubiegłego roku, które obejmują liczbę mieszkańców wszystkich polskich miast. Tarnów pod względem wielkości znalazł się na 35. miejscu w kraju, ale prognozy na najbliższe lata są marne. Tarnów może w przyszłości utracić status miasta 100-tysięcznego, w Polsce są już ośrodki, których ten problem dotknął.

  • Nowe autobusy przyjazne dla pasażerów

MPK w Tarnowie otrzyma z funduszy unijnych ponad 6,9 mln zł dofinansowania na zakup niskoemisyjnych autobusów napędzanych sprężonym gazem ziemnym (CNG). To ekologiczny tabor, spełniający ostre wymogi UE. Dodatkowe pieniądze, które wywalczyło MPK, będą przeznaczone na dostosowanie zaplecza technicznego oraz modernizację systemów zarządzania ruchem.

Komentarze...