Małopolski Festiwal Innowacji
access_time 2019-06-11 13:25:00
9 Małopolski Festiwal Innowacji odbędzie się w Krakowie 10-16 czerwca 2019 r. Startuj po nowoczesne technologie i wynalazki.

Na innowacyjny start nigdy nie jest za późno. Nowoczesność to innowacyjne technologie, kreatywność, wynalazczość. Każdy przedsiębiorca ma tu duże pole do popisu. Dużą rolę odgrywa tu również nauka, gdyż współpraca biznesu z instytucjami badawczo-rozwojowymi przynosi coraz konkretniejsze efekty. I o to właśnie chodzi.

10 czerwca 2019 r. rozpoczyna się w Krakowie 9. Małopolski Festiwal Innowacji – największe tego typu wydarzenie w kraju. Do 16 czerwca w różnych częściach regionu odbędzie się wiele niezwykle interesujących wydarzeń, które zainspirują przedsiębiorców do jeszcze większej aktywności.

Zrób kolejny krok

Festiwal zainauguruje konferencja – 10 czerwca o godz. 14.00 w Muzeum Lotnictwa Polskiego, al. Jana Pawła II 30 w Krakowie. Motywem przewodnim będzie tym razem innowacyjny start jako kolejny krok w biznesie – krok w kierunku nowych wyzwań, na który nigdy nie jest za późno, czego dowodem jest np. coraz więcej rodzimych firm podbijających globalny rynek właśnie dzięki korzystaniu z nowoczesnych rozwiązań technicznych i technologicznych w produkcji, usługach czy handlu. To dobra okazja do korzystania z pomysłów i doświadczeń innych, zwłaszcza firm oraz jednostek badawczo-rozwojowe, które 14-15 czerwca przedstawią swoje wynalazki w Krakowie, na Placu Wielkiej Armii Napoleona (u stóp Wawelu), dzięki którym udało im się zawojować świat.

Przedsiębiorcy nie zawsze wiedzą, jak nawiązać kontakt z instytucjami badawczo-rozwojowymi.

A jak to zrobić? Wystarczy udać się na Innowacyjne Safari. To bardzo cenne przedsięwzięcie wspierające małe i średnie firmy we współpracy z naukowcami. Safari to doskonała okazja do bezpośrednich rozmów z ich przedstawicielami. W tym roku temat dotyczy budownictwa energooszczędnego i odnawialnych źródeł energii (OZE), z uwzględnieniem biomasy i produkcji surowca. Spotkania dla przedsiębiorców z subregionu nowosądeckiego odbędą się 13 czerwca w:

* Małopolskim Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego,

* Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

* Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii WGGiOŚ AGH w Miękini.

O kolejnych spotkaniach w pozostałych subregionach będą się Państwo mogli dowiedzieć z informacji publikowanych na stronie www.innowacyjna.malopolska.pl.

 

Dowiedz się jak najwięcej

Jak na Festiwal przystało, nie zabraknie wielu interesujących wydarzeń przygotowanych przez Partnerów, dzięki którym poznasz kulisy funkcjonowania niezwykłych firm i nietypowych miejsc, np.:

* FabLab Małopolska, Kraków, ul. Królewska 65a to warsztatownia i prototypownia, gdzie każdy może zrealizować swoje pomysły od fazy projektowania do realizacji – 12 czerwca dzień otwarty 10.00-18.00

* Spotkanie z CELem – lotnisko od kuchni, Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport, Balice, 10 i 12 czerwca, 17.00-20.00

* Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania, Kraków, ul. Wrocławska 67a – 13 czerwca dzień otwarty, 10.00-14.00

* Aptiv, Kraków, ul. Powstańców Wlkp. 13 to najnowocześniejsze w Europie centrum badawcze w branży automotive – 10 czerwca dzień otwarty, 17.00-21.30

* Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS, Kraków, ul. Czerwone Maki 68 – prezentacja kontrolera wygrzewania, jednego z innowacyjnych urządzeń powstających wokół synchrotronu – 10 czerwca, 10.00-14.00

Za pan brat nie tylko z robotem

Wiele ciekawych wydarzeń odbędzie się również w innych częściach Małopolski. W Chrzanowie tajniki cyfrowego świata poznają przedstawiciele wszystkich pokoleń – dzieci zaprzyjaźnią się z robotami, które same zaprogramują, a na warsztatach plastycznych pokażą własną wizję wykorzystania innowacji w codziennym życiu. Młodzież nauczy się kodowania, bowiem to przyszłościowa umiejętność w pasjonującym świecie programowania. Seniorzy mogą wreszcie przestać „bać się mychy”, by swobodnie korzystać z komputera i serfować w wirtualnej rzeczywistości.

Kto stawia pierwsze kroki w biznesie, ten korzysta z doświadczenia profesjonalistów. W Chrzanowie doświadczeni przedsiębiorcy odsłonią kulisy funkcjonowania startupów, które przeżywają w Polsce dynamiczny rozwój. Ten nowoczesny i innowacyjny trend panuje w globalnej wiosce, i wielu młodych ludzi odnosi sukcesy w tym modelu prowadzenia firmy. Warto więc wiedzieć, jak je osiągnąć.

Szczegóły dostępne są na stronie innowacyjna.malopolska.pl oraz FB i YouTube pod hasłem Innowacyjna Małopolska.

Za koordynację i promocję Małopolskiego Festiwalu Innowacji odpowiada Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu Innowacyjna Małopolska, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – poddziałanie 3.3.1 RPO WM 2014-2020.

Komentarze...