Nękał byłą narzeczoną. Za stalking grozi mu do 3 lat więzienia
access_time 2019-05-08 11:27:00
Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali mieszkańca miasta podejrzanego o nękanie byłej partnerki. Poddanemu dozorowi i zakazem zbliżania się do ofiary mężczyźnie grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Rozczarowany zerwaniem zaręczyn, 35-latek z Tarnowa od kilku miesięcy skutecznie uprzykrzał życie eks partnerki, bombardując ją telefonami, SMS-ami, nachodząc ją w domu i w pracy. Kobieta podejrzewała, że może on stać również za uszkodzeniem karoserii należącego do niej samochodu, ale brakowało twardych dowodów wskazujących na jego winę. 

W połowie ubiegłego tygodnia 35-latek po raz kolejny zjawił się w miejscu zatrudnienia swojej ofiary, a kiedy zastraszona kobieta próbowała wezwać policję, wyrwał jej telefon, uderzył w twarz i uciekł. Zatrzymany przez dzielnicowych z komisariatu Centrum, trafił prosto do policyjnego aresztu, a stamtąd do tarnowskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut uporczywego nękania. Został też objęty policyjnym dozorem i zakazem zbliżania do ofiary.

Za stalking uważane są zachowania polegające na uporczywym śledzeniu ofiary, nieustannym przesyłaniu jej niechcianych SMS-ów, maili, listów, telefonowaniu, próbie poniżenia w środowisku pracy lub miejscu zamieszkania, nachodzeniu w tych miejscach, grożeniu, włamywaniu się do skrzynek pocztowych, mailowych lub do mieszkania w celu pozostawienia wiadomości, przedmiotów oraz innego rodzaju powtarzalne zachowania, godzące w poczucie bezpieczeństwa i prywatności nękanej osoby. Policja radzi, by wszystkie takie przypadki zgłaszać służbom, bo ignorowanie sprawcy może prowadzić do eskalacji niebezpiecznych zachowań i stwarzać poważne zagrożenie dla naszego zdrowia, a nawet życia.

Komentarze...