Handlował podróbkami. Grozi mu do 8 lat więzienia
access_time 2019-03-05 10:24:00
Blisko tysiąc osób padło ofiarami oszusta sprzedającego za pośrednictwem Internetu podrobione buty. Korzystający ze znanych portali sprzedażowych, 26-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, oferował obuwie sportowe w atrakcyjnych cenach, tyle tylko, że z fałszywymi znakami towarowymi znanych światowych marek.

Na trop handlarza podróbek wpadli zwalczający cyberprzestępczość policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, którzy o procederze powiadomili swoich kolegów z Tarnowa. Śledztwem na miejscu zajęli się mundurowi Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, pracujący pod nadzorem tarnowskiej prokuratury.

Ogrom czynności procesowych, z jakim mierzyli się śledczy, pozwalający na zebranie niezbitego materiału dowodowego, wymagał długich miesięcy żmudnej pracy. Wreszcie, w połowie ubiegłego tygodnia 26–latek został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, gdzie usłyszał zarzut popełnienia 1141 czynów, w tym oszustw oraz wprowadzenia do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami towarowym. Mężczyźnie grozi nawet ośmioletni pobyt w zakładzie karnym.

Komentarze...