Z walizką "narkotykową" do szkoły
access_time 2019-02-28 08:07:00
Tarnowscy policjanci rozpoczęli szkolenie rodziców i nauczycieli w zakresie profilaktyki uzależnień wśród młodzieży. Pomagają im w tym specjalne walizki edukacyjne, które zostały zakupione przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Projekt wsparł finansowo samorząd województwa.

Pierwsze zajęcia z wykorzystaniem walizki odbyły się we wtorek w Zespole Niepublicznych Szkół Specjalnych w Tarnowie. Profilaktyk Wydziału Prewencji tarnowskiej Komendy Miejskiej Policji poprowadził spotkanie z nauczycielami, podczas którego udzielał wskazówek w zakresie rozpoznania i reagowania w sytuacji, gdy opiekunowie zauważą u swoich podopiecznych coś niepokojącego, albo znajdą podejrzany przedmiot. 

Ostatnie dane z badania wykonanego w 2015 roku na zlecenie województwa i przeprowadzonego wśród młodzieży w wieku 15-17 lat, wskazały na wyższy poziom używania alkoholu i tytoniu, niż substancji nielegalnych czy dopalaczy. Niestety jednak niezmiennie najbardziej popularną i rozpowszechnianą substancją w tej grupie wiekowej jest marihuana i produkty z konopi.

Komentarze...